таг: микробиологија

Русија го одобри производството на вакцината „Спутник В“ во Србија

0
Рускиот  Институт за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“ го потврди квалитетот на вакцината произведена на белградскиот Институт „Торлак“ и го одобри производството на вакцината...