таг: мигрантската

Полска донесе закон: Медиумите не смеат на границата со Белорусија

0
За потсетување, мигрантската криза таму трае последните неколку недели. Advertisements ...

За Полска мигрантската криза е најголем обид за дестабилизација на Европа

0
Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја нарече мигрантската криза долж белоруско-полската граница „најголем обид за дестабилизација...