таг: меѓусебни

Обвинувањата во бугарскиот државен врв

0
Бугарските власти и денеска продолжија со меѓусебни обвинувања. Претседателот Румен Радев го обвини премиерот дека досега не успеал да подготви бугарски...

Хуманитарен коридор во Мариупол, уништена авионската писта во Одеса

0
По повеќе неуспешни обиди и меѓусебни обвинувања меѓу руските и украинските официјални лица, од челичарницата во Мариупол конечно профункционира хуманитарен коридор....

Русија и Украина со најави за жестоки борби во Киев

0
Русија и Украина со меѓусебни закани за напади на главните градови, Киев и Москва. Откако вчера Русите најавија дека ќе ги...