таг: метеор

„Огнена топка“ го проби звучниот ѕид над Англија: Сe слушна силен...

0
Екстремно редок метеор познат како „дневна огнена топка“ денес го проби звучниот ѕид над Велика Британија. Луѓето во англиските провинции Дорсет, Сомерсет,...

Голем метеор синоќа го осветли небото над Велика Британија – погледнете...

0
Голем метеор синоќа го осветли небото над Велика Британија и го привлече вниманието кај луѓето кои имаа можност да присуствуваат на небесниот спектакл....