таг: Мета

Мета и Гугл обвинети за ограничување на информациите за репродуктивното здравје

0
Технолошките гиганти Мета и Гугл се обвинети во извештајот на две меѓународни невладини организации за задржување информации за абортусот и грижата за репродуктивното...

Отворена истрага по кибер нападот во 18 болници во Романија

0
Во сите 18 болници во Романија кои утрово беа мета на кибер напад, се преземени безбедносни мерки, соопшти Националната дирекција за кибер безбедност...

„Мета“ ја укинува можноста за допишување со пријателите од Фејсбук на...

0
„Мета“ во наредните денови ќе ја укине функцијата која досега им овозможуваше на корисниците да се допишуваат со своите пријатели од социјалната мрежа...

Марк Зукерберг заврши во болница: „Само што излегов од операција“

0
реклама Извршниот директор на Мета, Марк Зукерберг, заврши во болница со ногата во гипс,...

„Мета“ предлага месечна претплата за европските корисници на Фејсбук и Инстаграм,...

0
реклама „Мета“ денеска објави дека од ноември ќе понуди платени претплати за Европејците за...

Цукерберг го лансираше „Тредс“, конкурентска мрежа на Твитер

0
реклама Основачот на „Мета“, Марк Цукерберг вчера ја лансираше долгоочекуваната апликација „Тредс“ (Threads) како...

Талески е на мета на актуелниот освојувач на Лигата на Европа

0
Репрезентативецот на Македонија, Филип Талески е на мета на актуелниот освојувач на Лигата на Европа,...

Големи промени: Доаѓа сосема нов Фејсбук

0
Претходно Мета најави голема промена на Фејсбук во однос на начинот на кој се прикажуваат содржините на оваа мрежа, а на некои корисници...

Мета ги осуди нападите врз косовската полиција во Зубин Поток

0
Албанскиот претседател Илир Мета, доцна синоќа, преку објава на Фејсбук, ги осуди „нападите врз косовската...

Мета создава валута за својот мета универзум

0
Мета, матичната компанија на Фејсбук и Инстаграм, има нов план за создавање виртуелна валута и други финансиски услуги и покрај неуспехот на претходниот...