fbpx

таг: место

Турција; голем пожар, евакуирани 300 луѓе (ВИДЕО)

0
274 жители морале да го напуштат својот дом или работно место во Мармарис, рече Кирисчи...

ЕХФ: Вардар 1961 исфрлен од Лигата на шампионите поради неплаќање на...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар остана без место во Лигата на шампионите поради неисполнети финансиски обврски, објави на...

Преговарачката маса е спремна, објави МНР на Белорусија

0
Белорусија соопшти дека место за одржување на разговорите меѓу украинската и руската делегација...

ЗОИ: Трето злато за Кина по триумфот на Гу во слободно...

0
Натурализираната Кинезинка Ејлин Гу го освои првото место во слободно скијање дисциплина „Биг ер“. Тааутринава до златниот медал дојде со резултат 188,25 бодови....

Данска го освои бронзениот медал на Европското првенство

0
Ракометните селекции на Данска и Франција, играа меч за третото место каде двете селкции одиграа супер интересен меч кој на крајот го добија...

Аријан Адеми избран за седми најдобар фудбалер во последните 50 години...

0
Македонскиот фудбалски рпрезентативец Аријан Адеми се најде на 7. место во изборот за најдобар фудбалер во последните 50 години во историјата на хрватскиот...

Калин Ивановски елиминиран на Австралија Опен

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски како десетти носител доби место на јуниорскиот Грен Слем турнир Австралијан Опен и беше елиминиран во првата рунда. ...

Фергусон се врати на клупата на Евертон

0
Испразнетото тренерско место во редовите на англискиот фудбалски прволигаш Евертон по отказот што во неделата му беше врачен на Рафа Бенитез ќе го...

Илина и Ева Соколовски се закитија со нови медали на натпераврот...

0
Илина победи, а Ева го освои третото место. Ваков е резултатот од натпераврот по ритмичка гимнастика на сестрите Соколовски, кој се одржа викендот...

Станковиќ не можеше да се воздржи: Емоциите го совладаа по пласманот...

0
Црвена Звезда го освои првото место во Групата Ф од Лигата на Европа па обезбеди директно место во осминафиналето од второто по квалитет...