fbpx

таг: месеци

Еве како да се заштитите од осите во летниот период

0
Осите во зимските месеци се во хибернација… Во април се будат, а во јули, август и септември се најактивни. Тоа значи дека опасноста...

Ризик од појава на епидемија на колера во Мариупол

0
Во опустошеното пристаниште Мариупол во Азовското Море, кое со месеци беше под руска опсада пред...

Денеска се навршија три месеци од војната во Украина

0
Додека Украина одбележува три месеци од почетокот на руската агресија, жителите на главниот град Киев им дадоа почит на оние кои...

Ова е музејот на иднината во Дубаи

0
Во Дубаи пред неколку месеци беше отворен „Музејот на иднината“. Во него се е спектакуларно, има технолошки атракции, анимации а поголем дел од...

Баба (96) побегна од Украина: Не ме убија ни Хитлер ни...

0
Пред два месеци, на 24 февруари, започна руската инвазија на Украина. Иако е неизвесно колку долго ќе трае, Украинците немаат намера...

Словенецот што прими шест вакцини против ковид осуден на 10 месеци...

0
Мажот што во Словенија во период од два месеци, во име на други лица, повеќепати се вакцинирал против ковид-19 за да...

Илон Маск има нова девојка – еве како изгледа

0
Околу пет месеци по раскинувањето со пејачката Грајмс – мајка на неговиот петто дете, милијардерот Илон Маск веќе најде и нова љубов, објави...

Бен Арфа се договори со францускиот шампион

0
Хатем Бен Арфа договори нов ангажман и во наредниве месеци ќе биде дел од екипата на Лил. Бен Арфа кој своевремено важеше...

По три месеци во Дебар регистриран е смртен случај како последица...

0
По цели три месеци, од првите денови на октомври, во Дебар регистриран е смртен случај како последица на Ковид-19. Станува збор...

Ѓоргоноски: Создаваме услови секое дете да ги покаже своите афинитети и...

0
Четири месеци од почетокот на проектот „Ракомет за секое дете“ наменет за дечиња од 7-12 годишна возраст, во организација на агенцијата КМГ Груп...