таг: мерките

Најголемите земји-извознички затаиле против „извозот на корупција, истражување на „Тransparency International“

0
Спроведувањето на мерките против прекуграничниот поткуп падна на најниско ниво откако организацијата за борба против...

Русија протера 14 бугарски дипломати

0
Русија протера 14 бугарски дипломати како одговор на мерките што Софија ги презеде против Москва...

Германија ги става во функција термоелектраните на јаглен

0
Во Германија како дел од мерките за заштеда на гас, се рестартира првата термоцентрала на јаглен, која веќе беше исклучена, јавува...

Проф.Трајковски: Бројот на новозаразени од околу 80-ина дневно може да продолжи...

0
Укинувањето на мерките може да доведе константниот број на новозаразени од околу 80-ина дневно да продолжи уште долго време. Велигденско-бајрамскиот мини-врв на преносливоста...

Англија се враќа на планот А: „Почнуваме соживот со короната“

0
По незгодното, но прилично кратко враќање на мерките за контрола на коронавирусот поттикнати од варијантата омикрон, Англија се враќа на „Планот...

Јужна Африка: „Бранот предизвикан од омиркон помина, бројот на новозаразени опаѓа!“

0
Јужна Африка го укина полицискиот час, а олеснувањето на мерките за коронавирусот беше објаснето со тоа што нивната земја го помина...

Поголем дел од светот се подготвува за петти бран од пандемијата,...

0
Додека неколку земји ги релаксираат мерките за борба против пандемијата со ковид-19, голем дел од...

Апсолутен хит во Холандија: Фан на Твенте изведе „невозможна мисија“ со...

0
Олабавувањето на мерките во Европа ја врати страста и животот на фудбалските терени, од едноставна причина што верните фанови сега можат да уживаат...

Нови правила во Германија: Кој не сака вакцина, нема платено боледување...

0
Германија, ги заостри мерките за невакцинирани граѓани. Новите правила предвидуваат дека невакцинираните граѓани ќе останат без надоместоци за болест ако добијат корона, откако пред...

Апсења и конфликти со полицијата на анти-ковид протестите во Берлин

0
Стотици луѓе протестираа вчера во Берлин против мерките на германската влада во борбата против коронавирусот и покрај...