fbpx

таг: „Менк“

ВИДЕО | Во трката за Оскар: „Менк“ со 10 номинации, а...

0
„Менк“ води со најмногу номинации – дури десет, а за првпат во историјата две жени беа номинирани во категоријата најдобар режисер во...