таг: Менаџерот

Гвардиола: Ако се погледне историјата, Интер е поголем клуб

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, го најави вечерашното финале во Лигата на Шампионите. „Граѓаните“ повторно имаат шанса да стигнат до посакуваниот трофеј,...

Пеп Гвардиола, менаџер на годината во Англија

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, ја доби наградата за менаџер на годината во Англија,...

Негативен рекорд на Лампард на клупата на Челзи

0
Менаџерот на Челси, Френк Лампард, стана првиот англиски тренер кој загубил десет последователни натпревари на...

Истрага против Клоп поради недолично однесување на дуелот со Тотенхем

0
Фудбалската Aсоцијација на Англија почна истрага против менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп поради испадите на...

Гвардиола: Hеговите голови ни овозможуваат да го постигнеме она што го...

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не го криеше задоволството од настапот на неговиот тим...

Клоп: Дојдовме по победата и точно покажавме што сакаме

0
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, го пофали настапот на неговиот тим против Лидс. „Црвените“ забележаа...

Гвардиола: Халанд ќе биде спремен за Баерн Минхен

0
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека Ерлинг Халанд ќе биде подготвен за натпреварите...

Челзи со рекордно обештетување ќе се збогува со Грахам Потер

0
Челзи го отпушти менаџерот Греам Потер по помалку од седум месеци минати во клубот од „Стемфорд Бриџ“. Потер го презеде лондонскиот клуб во...

Гвардиола: Жал ми е ако некои очекуваа да дојдеме овде и...

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, не изрази големо разочарување по натпреварот со Лајпциг во осминафиналето на...

Јирген Клоп очекува возвратен подарок од Карло Анчелоти

0
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп открива дека му дал подарок на Карло Анчелоти пред минатогодишното финале на...