таг: Мексиканските

Мистериозна епидемија на менингитис во Мексико, починаа 35 луѓе

0
Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од мистериозна епидемија на менингитис, со што бројот на...

Десетици ги загубија животите во Мексико од мистериозна епидемија на менингитис

0
Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од...

Во Мексико денеска почнува вакцинацијата на здравствените работници

0
Мексиканските власти соопштија дека денеска ќе почне вакцинирањето против Ковид-19 на здравствените работници. Претседателот на Мексико, Андрес Мануел Обрадор, непосредно пред заминувањето...