таг: мексиканскиот

Мексиканскиот претседател вети истрага за протекувањето лични податоци на новинари

0
Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска вети истрага за протекувањето на лични податоци на повеќе од 300 новинари, обвинувајќи ги неговите „противници“...

ФОТО/ВИДЕО: Мексикански градоначалник се ожени за крокодил

0
Градоначалникот на мексиканскиот град Сан Педро Хуамелула, Виктор Иго Соса, според стара традиција, се оженил со 7-годишна женка крокодил по име Мала принцеза....

Саул Канело успеа да ги обедини титулите во средна категорија

0
Мексиканскиот боксер, Саул Канело успеа да ги обедини титулите во средна категорија, откако во борбата...

Убиство на новинар во Мексико – шести по ред годинава

0
Мексиканскиот новинар Мануел Гонзалес Рејес е убиен во државата Морелос, во централниот дел на земјата, соопшти локалното обвинителство. Рејес, директор на локалниот...

Мексико ja легализира марихуаната за лична употреба

0
Долниот дом на мексиканскиот Парламент одобри нацрт-законот за регулирање на потрошувачката, одгледувањето и трговијата со марихуана за лична употреба низ целата земја, кој...

Скандал во Мексико, лекар преку ред го вакцинирал своето семејство

0
Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор изјави дека еден лекар го искористил своето влијание за да ги протурка членовите на семејството да бидат...

Моќниот Канело Алварез го совлада Смит и покажа зашто е најдобар...

0
Мексиканскиот боксер Саул „Канело“ Алварез ги обедини титулите светски шампион во супер-средна категорија во ВБА и ВБЦ верзиите откако оствари убедлив триумф...

Стефани е најубавата голманка на светот, на Инстаграм ја следат половина...

0
Убавата голманка на мексиканскиот клуб Хуарез, Стефани Хименез (26) е прогласена за најубава голманка во светот. ...