fbpx

таг: меки

11 бебиња загинаа во пожар во болница во Сенегал

0
Сенегалскиот претседател Меки Сал изјави дека 11 новороденчиња загинале во пожар во регионалната болница во...

Вистинско уживање: Чоко мафини со карамели (РЕЦЕПТ)

0
Потребни состојки: 10 меки карамел бонбони (60гр)130гр мелено чоколадо150гр шеќермалку солкесичка ванилин шеќер6 лажици масло2 лажици јогурт2 јајца2 лажици рум200гр брашно2...

Колаче кое е готово за 10 минути: Чајни чупавци кои им...

0
Вкусни, меки и сочни, се топат во устата, а се подготвуваат за многу кратко време. Потребни состојки: – 1/2...