fbpx

таг: медиум

Шведска ја игнорира заканата од Москва, одлучува да аплицира за членство...

0
Шведскиот медиум Svenska Dagbladet, повикувајќи се на свои извори, објави дека шведската премиерка Магдалена Андерсон...

„Марка“ го исмеа Чави поради неговата последна изјава

0
Шпанскиот медиум „Марка“ кој важи близок до Реал Мадрид не чекаше многу па се обиде да го понижи новиот тренер на Барселона поради...

Ериксен им испрати порака на своите соиграчи откако се пласираа во...

0
Според угледниот медиум „Ла Газета дело Спорт“, Кристијан Ериксен испратил порака на „Whatsapp“ до своите соиграчи по победата против Чешка. Данците...

Хид­ра­та­ција: Да­ли де­нес­ка ис­пив­те осум ча­ши вода?

0
Во­да­та е ме­ди­ум во кој се од­ви­ва жи­во­тот. Таа е из­вор на важ­ни ми­не­ра­ли и елек­тро­ли­ти за ор­га­низ­мот. Не­ма енер­гет­ска вред­ност, го...

Пандев во одбрано друштво со Ибра, Роналдо, Рамос

0
Познатиот спортски медиум „GIVEMESPORT“ во своето денешно издание состави листа на фудбалери кои се уште владеат во светот на фудбалот, а имаат 34...