fbpx

таг: медиумите

Шест работи што треба да ги знаете за погребот на кралицата...

0
Медиумите веќе го најавуваат како „погреб на векот“ поради бројот на светски лидери кои ќе присуствуваат, но и поради важноста што Елизабета Втора...

Ден на слободата на медиумите, во фокусот притисоците и нападите

0
На 3 Мај- Меѓународниот ден на слободата на медиумите новинарите во С Македонија се многу...

Лавров: Не сакам да верувам дека може да започне нуклеарна војна

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска за медиумите изјави дека не верува оти...

Димитриевски во Ал НАСР во Саудиска Арабија

0
Како што пренесуваат медиумите во Шпанија, македонскиот голман, Столе Димитриевски, ќе игра во фудбалскиот шампионат во Саудиска...

Касилас ја замени Карбонеро со шпанска инфлуесерка

0
Медиумите во Шпанија известуваат дека Икер Касилјас конечно се откажа од бракот со Сара Карбонеро. Поранешниот голман...

ЕП во фудбал кое ќе се одржи 2028 година ќе се...

0
Според најавите на медиумите во Англија токму оваа земја и Р.Ирска ќе поднесат заедничка кандидатура, а конкуренција ќе им бидат Турција и Србија,...

Лампард се поблиску до кормилото на Евертон

0
Медиумите во Англија пренесуваат дека прашање на време е кога Френк Лампард ќе стане менаџер на Евертон. Веднаш откако ќе стане тренер...

Чави побарал три засилувања, Барселона веќе го договори првото

0
Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Чави побарал од Барселона три засилувања до крајот на овој месец, „каталонците” веќе го договориле првото, се работи...

Влаховиќ бара богатство за да направи трансфер во јануари

0
Медиумите од Англија пренесуваат дека Душан Влаховиќ побарал 200.000 фунти неделна плата или нешто над 10 милиони фунти годишно за да направи трансфер...

Горан Пандев ќе ја предводи Џенова против Лацио

0
Според најавата на Андриј Шевченко, но и според медиумите во Италија, Горан Пандев денеска ќе биде во почетниот тим на Џенова на гостувањето...