таг: Медведев

Медведев: Поради испораката на понапредно американско оружје ќе гори цела Украина

0
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев изјави дека испораката на понапредно американско оружје за Украина само ќе предизвика дополнителни напади од...

Медведев: Западот се приближува кон светска војна

0
Поранешниот руски претседател и долгогодишен сојузник на Владимир Путин, Дмитриј Медведев, изјави дека експлозијата на...

Медведев: Референдумот заврши, добредојдовте дома во Русија

0
Заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев изјави дека резултатите од референдумот во Донбас,...

Медведев: Европа ја чекаат празни полици, бран криминал, хиперинфлација и банкрот

0
Дмитриј Медведев, поранешен руски премиер и потпретседател на Советот за безбедност на Русија, вели дека „европскиот финансиски систем не е стабилен“...

Надал разговарал со Перез и му договорил големо засилување на Реал...

0
Шпанецот Рафаел Надал со победата против Данил Медведев, и тоа по пет сета со сензационален пресврт (3-2), стигна до рекордниот 21. гренслем-трофеј во...

Медведев: Веројатно жена ми го скрши телевизорот дома од разочараност

0
Рускиот тенисер Данил Медведев ги сподели емоциите по поразот во финалето на Австралија опен. Во решавачкиот меч Медведев загуби во пет сета од...

Медведев по триумфот над Циципас: Подготвен сум за дуелот против Надал,...

0
Рускиот тенисер и втор на АТП листата, Данил Медведев во полуфиналето на Австралија опен го совлада гркот, Стефанос Циципас и се пласираше во...

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија опен

0
Рускиот тенисер Данил Медведев го прогласи Шпанецот Рафаел Надал за фаворит на Австралија опен уште по првото коло на турнирот во Мелбурн. ...

Медведев е првиот финалист на завршниот АТП Мастерс тениски турнир

0
Данил Медведев е првиот финалист за завршниот АТП Мастерс турнир што се одржува во Торино. Русинот, во полуфиналето беше очекувано подобар од...

Медведев преку Зверев до полуфинале на завршниот турнир во Торино

0
Рускиот тенисер Данил Медведев си го обезбеди првото место во „Црвената група“ на финалниот АТП Мастерс во Торино, откако во второто коло го...