таг: Мајк

Пенс му сврте грб на Трамп: Не можам со чиста совест...

0
Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс изјави дека „не може со чиста совест“ да го поддржи поранешниот шеф Доналд Трамп во изборната трка, но...

Републиканците нема да поддржат помош за Украина и Израел во пакет

0
Новоизбраниот претседател на Претставничкиот дом на Соединетите Држави, Мајк Џонсон, изјави дека финансирањето...

Џонсон е најновиот кандидат за претседател на Претставничкиот дом на Конгресот

0
Републиканците го избраа конгресменот Мајк Џонсон за свој најнов кандидат за претседател на...

Мајк Тајсон го тренира Нгану за мечот против Фјури

0
Легендарниот Мајк Тајсон е нов тренер на поранешниот УФЦ шампион, Френсис Нгану и ќе биде...

Мајк Тајсон го избра најтешкиот противник во својата кариера

0
Иако има мал број на порази во кариерата, големиот Мајк Тајсон за најтежок ривал во...

Официјално: Милан донесе нов голман

0
После повредата на Мајк Мањан, Милан експресно реагираше и донесе нов голман. Италијанскиот гигант денес го потврди доаѓањето на Антонио Миранте, кој...

Контроверзниот судија се врати на работа и веднаш покажа црвен картон...

0
Контроверзниот англиски судија Мајк Дин денес покажа уште еден црвен картон во Премиер лигата. Дин...

Помпео го осуди синоќешниот напад врз “Зелената зона” во Багдад

0
Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, ја обвини проиранската шиитска милиција за последниот, синоќешен напад врз „Зелената зона” во Багдад. -САД...

Помпео ја обвини Русија за хакерските напади врз САД

0
Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, изјави дека е јасно дека Русија стои зад хакерските напади врз САД оваа недела, што еден...

ВИДЕО I Американскиот потпретседател Мајк Пенс се вакцинираше пред камери

0
Американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска ја прими вакцината против коронавурусот и тоа јавно, во директен ТВ пренос од Белата куќа. –...