fbpx

таг: Мајкл

Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба внимание

0
Тренерот на Денвер, Мајкл Мелоун неодамна кажа дека српскиот центар заслужува подобар третман, а по победата против Портланд, новинарите му поставија прашање на...

Мајкл Керик си замина од Манчестер јунајтед по 15 години (ВИДЕО)

0
Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Мајкл Керик привремено го предводеше неговиот тим на три натпревари, но потоа реши да го напушти клубот откако...

Ја бранеше порно глумицата против Трамп, а сега тој заврши во...

0
Мајкл Авенати, адвокатот кој стана светски познат застапувајќи ја порноглумицата Сторми Даниелс против Доналд Трамп, вчера беше осуден на 2,5 години затвор, за...

Рот: Крајно време е да се отворат преговорите со С. Македонија...

0
Германскиот државен секретар за Европа Мајкл Рот денеска нагласи дека е крајно време да се отворат преговори...

Братот близнак на Ештон Качер: Бев многу лут што зборуваше јавно...

0
Имено 43-годишниот Мајкл, кој воедно е и брат близнак на актерот Ештон Качер, страда од церебрална парализа. Тој се обидувал да го...

ФОТО: Трагичната судбина на една од најубавите жени на светот, лекарите...

0
Легендарната актерска двојка – Мајкл Даглас и Кетлин Тарнер ќе се појават повтотно заедно на екраните. Овојпат, Мајкл и Кетлин...

СЗО не препорачува воведување пасоши за вакцини

0
Директорот на Светската здравствена организација за итни случаи Мајкл Рајан изјави дека таканаречените „пасоши за вакцини“ не...

Доктор починал две недели по вакцинирањето против Ковид-19

0
Американскиот лекар Грегори Мајкл почина по повеќе од две недели откако ја прими вакцината на Фајзер против Ковид-19, пренесува Дејли меил, повикувајќи се...

Отштета од 100 милиони долари за семејството на Мајкл Џексон

0
Семејството на Мајкл Џексон победи на судски процес против каналот ХБО, кој во 2019 година го прикажа филмот за поп-кралот „Ливинг Неверленд“...