таг: Мауро

Сега Икарди е во потполна сопственост на Галатасарај

0
Париз Сен Жермен потврди дека напаѓачот Мауро Икарди ќе му се приклучи на турскиот гигант...

После Икарди, Галатасарај подготвува уште три „бомби“

0
Мауро Икарди го комплетираше својот трансфер во Галатасарај. Турскиот тим има големи амбиции сезонава, да се врати...

Икарди и Ванда можат да заглават во затвор во Аргентина?!

0
Најконтроверзниот пар Мауро Икарди и Ванда Нара после бурата околу прељубата и разводот, сега се најдоа во уште поголем проблем, откако во Аргентина...

Икарди и поставил неколку „смешни“ услови на Ванда Икарди за да...

0
Медиумите од Аргентина пренесуваат дека Мауро Икарди и Ванда Икарди се уште не ги испеглале недоразбирањата, напаѓачот на ПСЖ поставил неколку услови за...

Икарди се расплака: Ти благодарам љубов моја за довербата… те сакам...

0
Се чини дека крајот на сагата за разделбата на Мауро Икарди и Ванда Нара ќе биде среќен крај и „фудбалскиот пар“ ќе го...

Ванда си замина од Париз, Икарди не дојде на тренинг

0
Ванда Нара и Мауро Икарди дефинитивно се разведуваат, потврдуваат аргентинските медиуми откако добиле потврда за разделбата меѓу голгетерот на ПСЖ и неговата сопруга....

Ванда Икарди не го пушта Икарди во богатиот Њукасл

0
Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди е желба на премиерлигашот Њукасл, меѓутоа трансферот нема да се реализира поради сопругата на центарфорот на ПСЖ. 28-годишниот...

ФОТО: Ванда ги воодушеви обожавателите со фотографии од одморот, лајкови пристигнуваат...

0
Сопругата на Мауро Икарди, Ванда продолжува да ги радува своите обожаватели. Нејзиниот профил на Инстаграм е многу популарен, а Ванда моментално е...

Никој не брани никого од скандал како Ванда што го брани...

0
Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди неодамна привлече големо внимание со објавата на Инстаграм. Аргентинецот објави...

Икарди е во неволја поради контроверзната фотографија: „Мислат дека лажам, но...

0
Мауро Икарди ги шокираше обожавателите пред неколку дена објавувајќи фотографија на социјалните мрежи. Икарди не...