таг: Матеуш

Полскиот премиер повика на реформи против „империјализмот“ на ЕУ

0
Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја обвини Европската унија за империјалистичко однесување кон помалите земји-членки во...

Ќе смислиме нови санкции против Русија, вели полскиот премиер

0
Полскиот премиер, Матеуш Моравјецки, денеска изјави дека Русија досега успеала да им одолее на санкциите и затоа Варшава се обидува да...

За Полска мигрантската криза е најголем обид за дестабилизација на Европа

0
Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја нарече мигрантската криза долж белоруско-полската граница „најголем обид за дестабилизација...