таг: масовна

Засега нема македонски државјани кои побарале помош поради големите шумски пожари...

0
Во големата и масовна евакуација на туристички места во источниот и југоисточниот дел...

Зеленски ја повика ЕУ веднаш да ѝ додели на Украина членство...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски, чија земја се соочува со масовна неиспровоцирана инвазија од соседна Русија, ја повика Европската унија веднаш да...

САД: Напаѓач во супермаркет уби едно лице, а рани 12

0
Едно лице е убиено, а 12 се повредени во масовна престрелка во супермаркетот Крогер во...

ВИДЕО: Масовна тепачка на плажа, се употребувале и столици!

0
Масовна тепачка изби на полна плажа со луѓе во Велика Британија, а учесниците во истат се удираа и со столици. Настанотт се...

Во Велес денеска и утре се вакцинира со „Астра Зенека“

0
На пунктот за Масовна вакцинација против Ковид-19 сместен во спортската сала на ССОУ „Коле Неделковски“ во Велес денеска и утре со прва доза...

Масовна вакцинација во Јапонија на два месеца до Олимписките игри

0
Во Јапонија денеска почна масовна вакцинација во градовите Токио и Осака, со цел да се вакцинира повозрасното...

ВИДЕО: Албанија почна масовна вакцинација во пунктови отворени на плоштадот „Скендербег“...

0
Во Албанија денеска почна масовна вакцинација што се одвива на плоштадот „Скендербег“, за што во текот на ноќта беа поставени два големи шатор...

Грчката владата размислува за масовна имунизација за covid- free острови

0
Масовна имунизација на грчките острови во Егејското и Јонското море, со цел да бидат „covid -free“ острови во пресрет на туристичката сезона е...

ИНТЕРВЈУ Муамед Сејдини: Пандев е голем човек, ВАР бара огромни средства,...

0
Фудбалот е масовна игра, пред сѐ треба да имаш маса, па оттогаш го извлекуваш најдоброто и се класифицира – вели првиот човек на...