таг: масло

Маслото кое ќе се користи за крунисување на Чарлс Трети осветено...

0
реклама Светото масло што ќе се користи за помазание на кралот Чарлс Трети на неговото...

Направете си ја оваа хранлива маска и збогувајте се со брчките...

0
Маслиновото масло стекна популарност меѓу жените кои водат грижа за кожата на своето лице. Најдобро и наједноставно средство против брчките околу очите...

За сите пушачи: Три капки од ова масло ќе направат чуда...

0
Ова масло се смета сигурно за луѓе, а може да се користи во комбинација со антибиоици во борба против бактериска инфекција. Воспаление...

Рибиното масло ќе ви помогне во битката со цигарите

0
Консумацијата на рибино масло во форма на омега-3 масни киселини може да ви помогне да се откажете од цигарите, тврди д-р Шарон Рабиновиц...

Кокосово масло и неговите бројни придобивки за нега и убавина

0
Кокосовото масло покрај тоа што може да додаде суптилен вкус на секое јадење, може да се користи и за многу домашни работи,...

Правилно чување: Маслото за готвење се чува во стаклени шишиња

0
Шишињата со масло треба да стојат наладнои темно место, а најдобро е да биде во стаклени, не во пластични шишиња. За...