таг: Марс

Гравитацијата на Марс предизвикува огромни струи во длабочината на океаните на...

0
И покрај тоа што е далеку, Марс предизвикува „џиновски вители“ во океаните на Земјата. Како што е наведено во новиот труд објавен...

Што се крие под екваторот на Марс: Научниците измерија слој дебел...

0
Мисијата „Марс Експрес“ на Европската вселенска агенција (ESA) откри значаен резервоар со воден мраз на Марс, скриен под екваторијалниот регион во форма на...

Марс не е само студен свет? Новите податоци покажуваат вулканска активност...

0
Марс е многу подинамична планета отколку што се мислеше, според една неодамнешна студија користејќи сателитски снимки и радар што продира на земја, откривајќи...

Истражување – Марс се движи побрзо отколку претходно

0
Се чини дека Марс се движи побрзо и неговите денови постепено...

Се забрзува ротацијата на Марс, научниците не знаат која е причината

0
реклама Планетата Марс се ротира побрзо и постепено се скратува траењето на денот на...

Парите ќе се лепат за нив: Овие знаци ќе имаат НАЈМНОГУ...

0
Јупитер во Риби, Марс во Јарец, Сатурн во Водолија носат многу интересна година, а планетите сугерираат дека личниот труд ќе се исплати кога...

Аспектот на Марс и Уран на небото носи ослободување: Денес е...

0
Тригонот што Марс во Јарец и Уран во Бик го градат на небото е, како што велат астролозите, аспект кој особено ќе биде...

Турбулентен љубовен период за Јарецот, Вагата ќе има убави моменти со...

0
ОВЕН Спојот на Меркур и Марс придонесува за унапредување на вашата кариера преку убедливи јавни настапи и убедливи говори. Успех во...

Три знаци на кои конечно ќе им тргне во љубовта –...

0
Во астрологијата, планетата Марс е поврзана со агресивната енергија, додека сонцето го симболизира нашето его, самосвест, волја и достоиство, а кога сонцето ќе...

„Кјуриозити открива“ – Доказите за евентуален живот на Марс можно е...

0
Доказите за постоењето живот на Марс во далечното минато би можело да се избришани, открива ново истражување на НАСА. Advertisements ...