таг: Марија

Назначени уште четворица нови директори на болници

0
Марија Јовановски-Срцева е новата директорка на ТОАРИЛУЦ.Специјалистичкиот испит по ортодонција го положила во 2000 година и се стекнала со звањето специјалист по...

Назначени уште тројца нови директори на болници

0
Марија Јовановски-Срцева е новата директорка на ТОАРИЛУЦ.Специјалистичкиот испит по ортодонција го положила во 2000 година и се стекнала со звањето специјалист по...

Агресивните амбиции на Путин ескалираат: Што мора да направи Европа?

0
МАРИЈА АДВЕЕВА / ВИШЕГРАД ИНСАЈТ Се чини дека европските лидери конечно почнаа да сфаќаат дека судбината на Украина сега е...

Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ: Во овој Розев Октомври освен за...

0
Проф.д-р Марија Јовановски Срцева во поддршка на сите борци кои го одат или го изодиле патот – Напред розово.#ВажноЕ да се направи ехо...

Ди Марија, наскоро може да го напушти клубот од Торино

0
Крилниот напаѓач на Јувентус, Анхел ди Марија наскоро може да го напушти клубот од Торино...

Москва реагира за оружјето од АРМ за Украина

0
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова за тамошните медиуми оцени дека испраќањето воена помош на земјава за Украина...

Русија и Украина го поздравија кинескиот мировен план

0
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, денеска изјави дека Москва го цени кинескиот план за решавање на конфликтот...

Захарова: ЕУ тоне во рецесија, а Украина ја влече на дното

0
Марија Захарова, портпаролка на руското Министерство за надворешни работи, на својот телеграм-канал, одговори на коментарите...

Играчот на Уругвај се соочува со суспензија од 15 натпревари?!

0
Одбрамбениот играч на Уругвај, Хосе Марија Хименез, според шпанските медиуми, се соочува со суспензија од 15 натпревари. По завршувањето на натпреварот со Гана,...

Маскирани разбојници ги нападнале Ди Марија и Влаховиќ

0
Фудбалерите на Јувентус Анхел ди Марија и Душан Влаховиќ преживеале вистинска драма во домот на Аргентинецот во...