таг: Марин

Војната во Украина покажа дека Европа „не е доволно силна“, оценува...

0
Финската премиерка Сана Марин денеска даде, како што рече, „брутално искрена“ проценка за...

Многу врева за ништо – Сана Марин и типично „финскиот“ скандал

0
Уште еднаш, финската премиерка Сана Марин заврши на меѓународните насловни страници. Но овој пат беше поради видео од приватна забава на...

Франција гласа, Макрон и Ле Пен во битка за претседателската функција

0
Франција денеска гласа, а актуелниот претседател Емануел Макрон и десничарката Марин Ле Пен се во...

Макрон и Марин Ле Пен влегуваат во финалето на кампањата пред...

0
Францускиот претседател, центристот Емануел Макрон и лидерката на екстремната десница Марин Ле Пен, кои влегоа...

Марин Чилиќ го освои турнирот во Санкт Петербург

0
Поранешниот светски рекет број три, Марин Чилиќ е освојувач на титулата на турнирот во Санкт Петербург кој се играше во текот на изминатава...

Шего заминува од Монпеље, следна дестинација Бундес лигата

0
Голманот на француски Монпелје и на репрезентацијата на Хрватска, Марин Шего би требало да се пресели во Бундес лигата, а негов следен нов...

Финска влегува во тринеделна „блокада“, премиерката подготвена да прогласи вонредна состојба

0
Премиерката на Финска, Сана Марин, најави построги тринеделни епидемиолошки мерки поради зголемувањето на бројот на новоинфицирани со...

Англиски клуб од 8. дивизија продаде 15 илјади виртуелни билети за...

0
Клубот Марин од 8. англиската фудбалска дивизија во 3. коло од ФА купот ќе игра со Тотенхем. Натпреварот ќе се одржи без публика,...