таг: Марина

Гигантот „Д-марин“ ќе управува со туристичкото пристаниште Валона

0
Влора Марина потпиша уште еден договор за партнерство, овој пат со Д-Марин, престижна мрежа за управување со морето низ Медитеранот и...

Влора Марина Резиденс го носи хотелот Мериот со 5 ѕвезди, прв...

0
Влора Марина Резиденс и Мериот Интернешнел го потпишаа договорот што го отвора патот за меѓународно сертифицираниот хотел со 5 ѕвезди во...

Не се откажав од алкохол – не сакам ракот да биде...

0
Српската хитмејкерка Марина Туцаковиќ веќе три години храбро се бори против ракот на дојка. Марина прави сѐ за да ја победи болеста,...

ВИДЕО: За пет зборови добила 100.000 евра! Ова е најскапиот хит...

0
Марина Туцаковиќ е еден од најпознатите текстописци на овие простори. Таа стои зад многубројни хитови испеани од бројни познати пејачи во регионот....

ФОТО: Ја оставил поради помлади и поубави: Марина Туцаковиќ страдала по...

0
Tекстописецот Марина Туцаковиќ, во седумдесеттите години од минатиот век, била во љубовна врска со пејачот Оливер Мандиќ, кој во тоа време беил...

„Не се чувствувам добро, хемотерапијата е премногу силна“: Марина Туцаковиќ проговори...

0
Србинката Марина Туцаковиќ (67) текстописец, води битка со ракот, за кој во неколку наврати искрено проговори во медиумите. Познатата ...