fbpx

таг: Манчестер

Рангник со прва прес-конференција: Повик од Јунaјтед не се одбива

0
Кога ќе ве повика клуб каков што е Манчестер јунајтед тоа не се одбива, рече денеска германскиот фудбалски стратег Ралф Рангник (63) на...

Бизарен момент: Де Хеа прими гол од Арсенал додека лежеше повреден...

0
Бизарен момент се случи на дербито меѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал, кој заврши со гол за предност на гостинскиот тим од Лондон (0-1)....

Мајкл Керик си замина од Манчестер јунајтед по 15 години (ВИДЕО)

0
Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Мајкл Керик привремено го предводеше неговиот тим на три натпревари, но потоа реши да го напушти клубот откако...

Рангник ќе го убедува Халанд да се пресели на „Олд Трафорд“

0
Со доаѓањето на Ралф Рангник на кормилото, Манчестер Јунајтед сериозно се вклучи во трката за потписот на Ерлинг Халанд. Норвешката гол-машина е...

Рангник чека работна дозвола да дебитира на клупата на Јунајтед

0
Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник, нема да ја води екипата во четврток на дуелот од Премиер лигата против Арсенал, бидејќи неговата...

Рангник официјално нов тренер на Манчестер јунајтед

0
Англискиот фудбалски прволигаш Манчестер јунајтед го именуваше денеска Ралф Рангник за привремено решение на тренерското место до крајот на сезоната. Германскиот стратег...

Погба останува без клуб, Реал Мадрид се откажува од трката за...

0
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба повеќе не е во трансфер плановите на Реал Мадрид, кралскиот клуб се откажал од...

Челси и Манчестер јунајтед ги поделија бодовите

0
Челси и Манчестер јунајтед одиграа 1-1 во големото дерби на Стемфорд Бриџ.Карик се определи за дефанзивна тактика, играта ја препушти комплетно на Челси...

Рангник и Роналдо имаат проблем уште пред да ја почнат соработката

0
Ралф Рангник ќе стане нов менаџер на Манчестер Јунајтед и со себе носи една сосема поинаква филозофија. Творецот на модерниот германски фудбал „гегенпресингот“,...

Ралф Рангник пред промоција во Манчестер Јунајтед

0
Манчестер Јунајтед е во потрага по нов предводник, откако клубот му врачи отказ на Оле Гунар Солскјер. Бидејќи маркетот на тренери од...