fbpx

таг: „Манескин“

Манескин: Од улични музичари до најпопуларен бенд

0
Италијанскиот бенд Манескин го освои целиот свет кога победи на Евровизија во 2021 година со песната „Zitti e buoni“, која сите ја обожаваа....

Манескин сега треба да објасни плагијат? Италијанските рокери повторно во центарот...

0
Италијанскиот бенд „Манескин“ повторно е во центарот на можен скандал. Неполн месец откако ја освоија „Евровизија“ со песната „Зити е Буони“, се појавуваат...