таг: Малме

Бабунски и Тотре повикани во А репрезентацијата

0
Македонските репрезентативци, Ердал Ракип (Малме) и Адис Јаховиќ (Гестепе) поради повреда нема да се стават на располагање на тимот за подготовките и натпреварите...

Челси минимално, Волзбург триумфира над Салзбург

0
Фудбалерите на Челси го совладаа тимот на Малме во рамките на четвртото коло од Групата Х во ЛШ. За разлика од претходниот...