таг: МАЛКУ

Авионот на Динамо Загреб, еден час исчезнал од радарот!

0
Фудбалерите на Динамо Загреб имале чуден и по малку непријатен лет кон Казахстан на реванш...

Како ќе влијае ретроградниот Меркур, кој трае до 15 мај, на...

0
Ако се чувствувате малку изморени, дезориентирани и како да не сте свои, но и ако работите веќе некое време не ви одат од...

Утринско уривање на митовите за кафето – не е точно се...

0
реклама Утрово ќе разговараме малку за кафето. Како точно тоа влијае на нашето тело и...

Што се не сме знаеле за течноста која значи живот?

0
реклама Звучи неверојатно – всушност малку се знае за водата. Научниците сега открија нова форма...

Четирите најмудри жени меѓу хороскопските знаци

0
Концептот на мудрост, сепак, е малку подлабок од паметност или интелигенција. Според дефиницијата од литературата, мудроста е комбинација на длабоко знаење, одлична способност...

Никако не јадете го ова за доручек

0
“Не се малку луѓе кои го започнуваат денот со каша, што е добро ако не зборуваме за инстант сорти. Тие се полни со...

Бајден: Малку е веројатно дека проектилот што ја погоди Полска е...

0
Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека е малку веројатно проектилот што заврши во Полска и уби две лица, да бил истрелан...

Неделен хороскоп од 27 јуни до 3 јули: Кои ќе бидат...

0
Овен Љубов: Доколку копнеете за малку љубов, погледнете ги подобро луѓето од вашето најблиско опкружување. Еден телефонски повик може да значи почеток...

(Видео) Инцидент во бугарското собрание

0
За малку е избегната тепачка во бугарското собрание помеѓу пратеникот на „Продолжуваме со промените“ Искрен Митев и претседателот на „Преродба“ Костадин...

Драма на Евровизија: Во шест земји откриени неправилности, исклучени од гласање

0
Синоќа на Евровизија имаше малку поголема драма отколку што изгледаше. Непосредно пред почетокот на гласањето, ЕБУ објави дека имало нерегуларности во гласањето на...