таг: Макрон

Брижит Макрон била позитивна на ковид-19 за време на празниците

0
Брижит Макрон, првата дама на Франција беше позитивна на Ковид-19 за време на празниците на крајот на годината поминати во Брегансон, изјави...

Рестораните во Франција ќе останат затворени и после 20 јануари

0
Претседателот на Франција Емануел Макрон, на крајот на ноември предвидуваше повторно отворање на рестораните и баровите на 20 јануари, но...

Макрон по убиството на полицајците: Тие се наши херои

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги нарече херои полицајците кои беа нападнати во централна Франција кога интервенираа за да спасат жртва на семејно...

Макрон се огласи од самоизолација: Кажа како се чувствува

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска на Твитер напиша дека се чувствува добро и дека постојано на транспарентен начин ќе ја информира јавноста...

Макрон најави референдум за вклучување на борбата против климатските промени во...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон вети дека ќе се одржи референдум за ревизија на Уставот со цел вклучување во него на борбата против...