таг: македонски

Дарио Ивановски, убедливо последен на ЕП во Истанбул

0
Најдобриот македонски атлетичар, Дарио Ивановски, имаше квалификации за заборав во трката на 3.000 метри на...

Еурофам Пелистер го доживеа вториот пораз во СЕХА лигата

0
Вториот македонски претставник во СЕХА лигата, тимот на Еурофарм Пелистер на почетокот од сезоната во регионалното натпреварување...

(ВИДЕО) 72-годишен македонски државјанин шверцувал марихуана во кутии за новогодишни пакетчиња

0
Седумдесет и двегодишен македонски државјанин е приведен од надлежните бугарски власти и против него е поведена истрага откако при претрес на...

Стојановски, најдобриот македонски кошаркар за 2022 година

0
Војдан Стојановски е најдобриот македонски кошаркар за 2022 година. Немаше многу големи дилеми околу конечниот избор, капитенот...

Ивановски со најдобар АТП ранкинг во кариерата

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го има најновиот ранкинг на АТП листата во досегашната кариера. Тој по...

Калин Ивановски, убедливо до третата титула

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски ја освои третата титула во професионалната кариера, со триумф на ИТФ-фјучрсот во...

Калин Ивановски, во четвртфиналето на турнирот во Мадрид

0
Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски одлично игра на фјучерс турнирот во Мадрид. Тој денеска избори пласман во...

За шест месеци – депортирани 600 македонски државјани

0
Заминуваат за кратко, а остануваат по повеќе месеци и години. Стотици македонски државјани секоја година бараат засолниште во некоја од европските метрополи, но...

Жрепка за новата сезона во ПМФЛ – ова се резултатите

0
Актуелниот македонски шампион, екипата на Шкупи одбраната на титулата во новата сезона 2022/23 во Првата македонска фудбалска...

Спасувачи волонтери продолжуваат со потрагата по исчезнатото момче на Халкидики

0
Една седмица по исчезнувањето на 31-годишниот македонски државјани во Посиди на Халкидики, спасувачи волонтери од Грција, но и со помош на...