таг: Македонските

Одразот на Путиновиот Гулаг во македонските очи

0
Нема за македонските „сили во воздухот“ скренување од доминантниот колосек, кој води рамно кон планот Б што стои над вратите на...

Македонските медиуми како мегафони на Лавров и руската пропаганда

0
Руската пропаганда во македонските медиуми сé повеќе добива на интензитет, но сега во едно поинакво светло. Веќе не се величаат „херојските“ успеси на...

Работнички и Феникс ги дознаа ривалите за ФИБА Еврокупот

0
Македонските прволигаши Работнички и Феникс 2010 ги дознаа противниците во квалификациските групи за пласман во...

Шкендија и Шкупи, како носители ќе ги дознаат ривалите во Конференциската...

0
Македонските претставници во натпреварувањата на УЕФА денеска ќе го добијат ривалите во прелиминарното прво квалификациско...

Македонските одбојкарки беа блиску до првиот сет во Европската сребрена лига

0
Македонските одбојкарки дојдоа до три-сет топки, но сепак не освоија сет и загубија со 3-0...

Комеморација по повод 80 годишнината од Холокаустот на македонските Евреи

0
Комеморација по повод 80 годишнината од Холокаустот на македонските Евреи - Алсат ТВ ...

“Да ја повториме доминантната игра против Норвешка од Гевгелија”

0
Македонските кошаркарски репрезентативци го оставија зад себе вчерашниот пораз од Словачка во Левице и своите...

Симболичен настап на македонските нордијци на спринтот во Словенија

0
Македонските натпреварувачи Ставре Јада и Дарко Дамјановски го имаа својот прв настап на Светското првенство...

Видеолотарија касинос Австрија го поддржа турнирот во мал фудбал на Спортско...

0
Македонските фудбалски и новинарски легенди, ќе се обединат со своите колеги од поранешните југословенски простори во сабота на турнирот, со кој Спортско радио...

Фрапантни резултати на „Галуп глобал емоушнс“: Во Македонија живеат најгневните луѓе...

0
Македонските граѓани во едни од најгневните луѓе во Европа, кај кои гневот и револтот на дневна основа се далеку над европскиот просек. ...