fbpx

таг: Македонските

Видеолотарија касинос Австрија го поддржа турнирот во мал фудбал на Спортско...

0
Македонските фудбалски и новинарски легенди, ќе се обединат со своите колеги од поранешните југословенски простори во сабота на турнирот, со кој Спортско радио...

Фрапантни резултати на „Галуп глобал емоушнс“: Во Македонија живеат најгневните луѓе...

0
Македонските граѓани во едни од најгневните луѓе во Европа, кај кои гневот и револтот на дневна основа се далеку над европскиот просек. ...

Шкупи против Динамо, Македонија Ѓорче Петров против ЦСКА Софија

0
Во швајцарскиот Нион, македонските екипи ги дозна противниците во европските натпревари после ждрепката за второто квалификациско коло....

ФФМ, премија 4,5 милиони евра за победа против Португалија!

0
Македонските фудбалери ќе имаат дополнителен мотив за победа против Португалија во плеј оф натпреварот за СП „Катар...

Сејдини: Ги осудуваме антиалбанските повици на навивачите, тие се хулигани

0
Антиалбанските извици на дел од македонските навивачи не можат да засенат историски момент како што е победата...

Димитриевски: Овој меч го посакуваме цел живот, ќе се бориме да...

0
Македонските фудбалери веќе покажаа дека во спортот не постојат невозможни работи и дојдоа на само еден натпревар до остварување на сонот од детството....

Пет позитивни во македонската ракометна репрезентацијата пред заминувањето на ЕП

0
Во рамки на подготовките за претстојното Европско првенство, македонските репрезентативци утрово се на последниот тренинг пред заминување...

Брегалница реди победи во Анталија, инцидентот на дуелот на Шкупи

0
Македонските фудбалски прволигаши Брегалница и Шкупи забележаа половичен успех на денешните подготвителни натпревари во Анталија, откако штипскиот состав триумфираше над казахстански Тобол со...

ФК Вардар договори три контролни натпревари во Анталија

0
Македонските фудбалски екипи ги поминуваат зимските подготовки во Анталија каде што преку пријателските натпревари ја темпираат формата пред пролетниот дел од сезоната. Така...

Нова дерби пресметка на ЕП за Славе Николов и Ѓорѓи Начевски

0
Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го имаат својот трет ангажман на Европското машко ракометно првенство. Тие се делегирани...