таг: македонска

Воска Спорт и Имери не најдоа заеднички јазик

0
По историската сезона и влезот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), екипата на Воска Спорт...

Утре се играат натпреварите од 27 коло во Првата македонска фудбалска...

0
Утре се играат натпреварите од 27 коло во Првата македонска фудбалска лига. Досегашниот лидер Струга...

Бруно Дита: Одиме во Скопје по трите бода

0
Во последниот натпревар од 24. коло во Првата македонска фудбалска лига денеска на Автокоманда, Скопје...

Почна пролетната сезона во ПМФЛ

0
Викендов се одиграа натпреварите од 19-то коло во Првата македонска фудбалска лига со што започна пролетната сезона. На натпреварот помеѓу Победа и Работнички...

Атанасовска со историски успех за скијањето во Македонија!

0
Младата македонска скијачка Атанасовска оствари најдобар резултат во историјата на македонското женско скијање и тоа во својата...

Ѓорческа во полуфинале на турнирот во Талин

0
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа славеше денеска против Дебора Кјеза од Италија со 2-1 во сетови, односно...

15-то коло во Првата македонска фудбалска лига

0
Денеска беше комплетирано 15-то коло во Првата македонска фудбалска лига. Advertisements ...

ПМФЛ денеска четири натпревари во рамките на 11-то коло

0
Во Првата македонска фудбалска лига денеска се одиграа четири од петте предвидени натпревари во рамките на 11-то...

Денеска четири натпревари од 11. коло во ПМФЛ

0
Денеска се одиграа четири натпревари од 11. коло во Првата македонска фудбалска лига. Шкендија триумфираше со 2:4...

Шест добитници на наградата „Македонска книжевна авангарда“

0
Добитници на наградата „Македонска книжевна авангарда” за книги објавени во минатата година се: Славица Гаџова-Свидерска за книгата...