fbpx

таг: Македонија

Времето денеска

0
Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, како и со мала до средна облачност. Advertisements Ќе...

Македонија од вселената: НАСА објави видео како нашата земја изгледаше утрово

0
Прекрасни кадри од Македонија утрово беа објавени од страна на НАСА. На видеото се гледа од вселената Преспанскиот регион и двете наши најголеми...

Радев до Шолц: ЕУ да биде гарант за правата на Бугарите...

0
Во односите меѓу Бугарија и Република Северна Македонија не станува збор само за историски спор,...

Македонија ја отвори Лигата на нациите со бод

0
Фудбалската репрезентација на Македонија со реми кај Бугарија (1-1) на стадионот во Разград ја почна новата сезона во Лигата на нациите, преку која...

Вонреден коалициски совет во Софија за Северна Македонија

0
Односите со Северна Македонија ќе бидат главна тема на вонредниот совет на коалициските партнери во бугарската Влада што треба да се...

Петков: Премиерот не носи сам одлуки, ако има договор со Скопје...

0
Ако има договор со Северна Македонија, Министерството за надворешни работи треба да ја извести Владата,...

Македонија ЃП го освои Купот! 

0
Екипата на Македонија Ѓорче Петров е победник на 29-тото издание во Купот на Македонија! „Лавовите“ по изведување...

Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија

0
Македонија не успеа да се пласира во финалето на Евровизија.  Нашата земја ја претставуваше Андреа Коевска со песната „Circles“. Во...

Петков: Одлучив дека иднината на Северна Македонија и Албанија мора да...

0
Одлучив дека иднината на Северна Македонија и Албанија мора да биде во ЕУ. Ова е...

МТСП: Се укинуваат Ковид протоколите во предучилишните установи

0
Владата на Република Македонија на редовната 42-ра седница ги прифати предлозите на Главниот координативен кризен штаб утврдени според препораките на Комисијата за заразни...