fbpx

таг: Мадрид

Нов проблем за Реал: И Алаба е повреден, сигурно нема да...

0
Шпанскиот прволигаш Реал Мадрид со соочува со проблеми со дефанзивната линија, па по Едер Милитао повреден е и Давид Алаба. Алаба се...

Вистинскиот Роналдо веќе знае кој ќе ја добие „Златната топка“!

0
Поранешниот ас на Барселона, Реам Мадрид, Интер и Милан, Луис Назарио Де Лима Роналдо, дефинитивно е еден од најдобрите светски фудбалери на сите...

Милитао поради повреда може да ги пропушти натпреварите со Барселона и...

0
Фудбалерот на Реал Мадрид, Едер Милитао, се здоби со мускулна повреда на десната нога на натпреварот на Бразил против Колумбија во квалификациите за...

Реал и Атлетико нема да ги играат мечевите од Ла Лига...

0
Мадридските фудбалски тимови на Реал и Атлетико од Мадрид овој викенд нема да ги одиграат своите мечеви во рамките од редовното деветото...

Познато кога Рамос ќе дебитира за ПСЖ , Ротен го критикува...

0
Шпанскиот стопер Серхио Рамос, славен фудбалер на Реал Мадрид, кој пристигна во ПСЖ како големо засилување минатото лето, конечно може да дебитира во...

Бензема: Ќе се обидам да ја освојам Златната топка

0
Францускиот фудбалски репрезентативец и член на Реал Мадрид, Карим Бензема рече дека уште од детството сонувал да ја освои Златната топка. –...

Барселона, Јувентус и Реал Мадрид најавија продолжување на проектот Суперлига

0
Барселона, Јувентус и Реал Мадрид немаат намера да се откажат од идејата за создавање фудбалска Супер лига. Овие тројца великани на...

Атлетико заврши одличен трансфер од 38 милиони евра!

0
Атлетико Мадрид минатата сезона ја презеде титулата во Шпанија и сигурно ќе има високи амбиции во новата сезона. Италијанските медиуми пренесуваат...

(ВИДЕО) Хаос во Мадрид: Се запали култниот стадион на Сантијаго Бернабеу

0
Во Мадрид се запали култниот стадион на Реал – Сантијаго Бернабеу. Според шпанските медиуми, се запалила една од структурите на стадионот, која во...

Кој ќе оди во ЛШ ако УЕФА ги исфрли Барса, Реал...

0
Барселона, Јувентус и Реал Мадрид се соочени со исфрлање од Лигата на шампионите, откако во средата беше покрената истрага против три европски гиганти....