fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: луѓето

Истражување: Луѓето кои повторно ќе се заразат со корона имаат полесни...

0
Луѓето кои по втор пат ќе се заразат со коронавирусот SARS-CoV-2 веројатно ќе имаат помалку вирусни патогени во себе што значи и поблаги...

Данска нуди трета доза на имунизираните со две различни вакцини

0
На луѓето во Данска кои примиле две различни вакцини против Ковид-19 ќе им биде понудена трета доза на вакцина, за да им се...

Несоница – причини и третман

0
Луѓето кои страдаат од несоница често се жалат од следниве проблеми: тешкотии да заспијат, проблем да спијат подолго (се будат неколкупати во...

Ако земате лекови што можат да го ослабнат имунолошкиот систем мора...

0
ЦДЦ истакна дека луѓето кои имаат автоимуна состојба или земаат лекови што го ослабуваат имунитетот треба да разговараат со лекар пред да...

Д-р Петличковски: Луѓето кои имаат прележано ковид 19 постигнуваат подобар имунитет

0
Луѓето кои имаат прележано болест и добијат една доза на вакцина, постигнуваат дури и подобар имунитет од луѓето кои немаат прележано болест,...

Само една доза вакцина за оние кои прележале ковид

0
Луѓето на кои им е потврдено дека имаат дијагностициран корона-19, ќе добијат само една доза вакцина за коронавирус шест месеци по надминувањето на...

Важна препорака пред да се прими втората доза од вакцините против...

0
Луѓето што ја примиле првата доза од вакцините против Ковид-19, не смеат да помислат дека добиле имунитет и целосно се заштитени од вирусот....

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

0
Луѓето кои сакаат астрологија сакаат да знаат кој е идеалниот хороскопски знак кој им одговара, па затоа честопати кога запознаваат некој веднаш...

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта...

0
Кога ќе слушне дека луѓето го препознаваат по тоа што е сопруг на Ким Кардашијан, а тоа наскоро нема да биде релевантен...

Улежаните почесто умираат од ковид-19 отколку активните

0
Меѓу луѓето што барем еднаш биле болни од ковид-19, претходната физичка неактивност е поврзана со многу потешки симптоми и поголема опасност од смрт,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави