fbpx

таг: луѓето

Не се откажуваат од љубовта: 3 хороскопски знаци кои најмногу се...

0
Луѓето од овие 3 хороскопски знаци се обидуваат да ја зачуваат врската дури и по нејзиното завршување: Овен ...

Истражувања: Парите може да купат поквалитетен живот, но не и среќа

0
Дали луѓето од листите на „Форбс“ навистина се посреќни од „обичните смртници“ – на ова прашање се обидуваат да одговорат стручњаците кои ја...

Кога е идеално време детето да почне да учи да плива?

0
Луѓето се копнени „животни“. Од друга страна, поголемиот дел од Земјата на планетата сè уште е покриена со вода. Околу 70% од нашето...

НАРОДНИ ВЕРУВАЊА ЗА СЕКОЈ ДЕН ОД НЕДЕЛАТА: Еве зошто четврток е...

0
Од дамнешни времиња луѓето веруваат дека секој ден е погоден за одредени работи, но има и нешто што не смеете да го правите...

Џејмс Корден: Се туширам 4 минути, а ја мијам косата на...

0
Колку долго луѓето поминуваат под туш? Господи! Јас сум внатре, па надвор, во период од три или четири минути. Користам сапун, но, не...

Можни причини за „хроничната“ поспаност

0
Кај луѓето одвреме-навреме се случува мала поспаност во текот на денот, но ако тоа е премногу често и чувството дека треба повеќе сон...

Луѓето кои редовно носат очила имаат помал ризик од инфекција со...

0
Луѓето кои редовно носат очила имаат умерено помал ризик од инфекција со Ковид-19, додека контактните леќи немаат дополнителна заштита, покажува големо истражување кое...

Инфекцијата со Ковид го зголемува ризикот од згрутчување на крвта до...

0
Луѓето кои биле инфицирани со коронавирусот се соочувале со зголемен ризик од развој на тешки крвни згрутчувања до шест месеци по инфекцијата, дури...

Алгоритам: Најдобрата возраст за брак е 26 години

0
Луѓето се различни и секој има различно разбирање за тоа кога е вистинското време за брак, но сепак, научници тврдат дека, со помош...

Го имате дома, а не знаете дека лечи се: Најздравото нешто...

0
Иако фармацијата напредува постојано, луѓето сеуште се лекуваат и со природни домашни лекови, кои се моќни и ефикасни. Меѓу овие лекови спаѓа и маслото...