таг: Лука

Дончиќ ќе се ожени со неговата долгогодишна љубов

0
Словенечката супер-ѕвезда Лука Дончиќ објави дека ќе се ожени со неговата долгогодишна љубов, Ана Марија...

Лука Ромеро останува во Италија, ќе потпише за Милан

0
Еден од најголемите таленти на Аргентина, 18-годишниот Лука Ромеро, ќе потпише за Милан, информираат италијанските...

Лука ја растел својата коса девет години, за да ја донира...

0
реклама Лука Маненица ја расте косата од 2014 година, за да ја отсече и да...

Лука Модриќ, со новиот договор ќе биде замена за англиската звезда

0
Лука Модриќ деновиве ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид. Платата ќе остане иста, 10...

Лука Модриќ, останува уште една сезона на “Бернабеу”

0
Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ, ќе го добие долгоочекуваното продолжување на договорот со „кралевите“....

Дончиќ, демантираше дека ќе ги напушти Маверикс

0
Ѕвездата на Далас, словенецот Лука Дончиќ, демантираше дека ќе ги напушти Маверикс на крајот од...

Далас загуби од Мајами, Њу Орлеанс славеше против Лос Анџелес Клиперс

0
Лука Дончиќ одигра одличен натпревар, но Далас загуби од Мајами со 129:122 и падна на 11. место во Западната конференција, која...

Лука Дончич пишува историја во НБА

0
Словенечкиот кошаркарски ас Лука Дончиќ ја продолжи серијата со триесет и повеќе поени на стартот од НБА...

Бања Лука доби полиција за кучиња

0
Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ на својата официјална страница на Фејсбук објави дека Бања Лука добила полиција за кучиња, која е прва...

Реал Мадрид најде замена за Бензема, поделени навивачите

0
На Реал Мадрид му е потребна замена за Лука Јовиќ и играч кој треба да го растерети Карим Бензема. Advertisements ...