таг: Лондон

Топлотен бран ја зафати Англија, се очекуваат рекордни температури

0
Јужните и источните региони на Англија, вклучително и главниот град Лондон, се зафатени од топлотен...

Ги гледаат луѓето од висина, не поднесуваат сиромаштија: Фотографија од децата...

0
Вчера во Лондон се одржа церемонијата „Триумф на бојата“ со која започна централната прослава на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора. Имаше многу...

Се отвора можност Асанж да биде екстрадиран во САД

0
Вишиот суд во Лондон ја дозволи жалбата на САД кои бараат основачот на Викиликс, Џулијан...

(ВИДЕО) Поплави во Лондон, граѓаните повикани да не патуваат во ризични...

0
Големото количество на дожд кое вчера падна во Лондон поплави домови, патишта, метро станици и болници, пишува Би-Би-Си....

Секоја минута во светот од глад умираат по 11 луѓе

0
Меѓународна хуманитарна организација во Лондон објави дека во светот просечно од глад умираат по 11 луѓе секоја...

Протест против ковид-пасоши во Велика Британија

0
Илјадници луѓе попладнево во Лондон протестираа против пасошите за вакцини и мерките за заклучување поради пандемијата. ...

Принцот Филип пуштен од болница по скоро еден месец лекување

0
Принцот Филип денес ја напушти болницата во центарот на Лондон, каде помина скоро еден месец под надзор...

Во Лондон наскоро ќе има 24 часа вакцинација против ковид-19

0
Во Лондон, пунктовите за вакцинација против коронавирусот ќе започнат да работат 24 часа на ден, соопшти денеска министерот задолжен за вакцинација на населението...

Во Лондон едно од 20 лица е заразено со коронавирус

0
Во некои делови на Лондон, едно од 20 лица е заразено со коронавирусот, изјави денеска регионалниот директор на Јавно здравје, Кевин Фентон. ...

Лондон: Едно од 20 лица е заразено со ковид-19

0
Во некои делови на Лондон, едно од 20 лица е заразено со коронавирусот, изјави денеска регионалниот директор на Јавно здравје, Кевин Фентон....