fbpx

таг: „локдаун“

За уште една недела продолжен карантинот во Сиднеј

0
Двонеделниот локдаун во најголемиот австралиски град Сиднеј ќе биде продолжен за уште една недела, со цел да се спречи ширењето на заразниот делта...

ФОТО | Неверојатна разлика: Погледнете како „локдаунот“ влијае врз нашите лица

0
По месеци поминати во локдаун (некои држави повеќе од другите), сите забележавме дека оваа „нова нормалност“ донесе промени врз нашиот начин на...

Третиот „локдаун“ ќе ја чини трговијата на Австрија над милијарда евра

0
Третиот „локдаун“ на Австрија до 18 јануари повторно ќе ја чини австриската трговија повеќе од милијарда евра од прометот, предупредуваат истражувачите од Универзитетот...