таг: локацијата

Трамп во Тексас денеска ќе го одржи својот прв предизборен митинг

0
Критичарите велат дека локацијата била избрана за да ја зајакне неговата претседателска кампања во услови кога се соочува со голем број...

Имобиле поради повреда ја напушти локацијата на италијанската репрезентација

0
Фудбалерот на Лацио, Чиро Имобиле ја напушти локацијата на италијанската репрезентација поради повреда, соопшти прес-службата на националниот тим. Наместо 31-годишниот фудбалер, селекторот...