таг: локални

Споменици, објекти, општински згради, дуќани во охридската чаршија осветлени во боите...

0
Локални и национални згради и споменици, објекти, дуќани во охридската чаршија се осветлени во боите на ретките болести кои во февруари се придружуваат...

ФОТО: Еве како изгледале гласачките кутии во Македонија меѓу двете светски...

0
Со појавата на локални и парламентарни избори на територија на Македонија, гласањето се одвивало слично на денешното, со гласачки кутии, објави Музејот на...

Оваа држава има само 16 случаи на коронавирус, а планира да...

0
Австралиската држава Квинсленд потврди 16 локални случаи на коронавирус, а властите предупредија дека затворањето на главниот град Бризбејн може да продолжи и по...