таг: листата

Пулишиќ веќе избрал меѓу Милан и Олимпик Лион

0
Кристјиан Пулишиќ е следниот на листата на фудбалери на Челси, кои во најскоро време ќе...

Алкараз на првото место, Ивановски забележа пад од 6 места

0
Шпанецот Карлос Алкараз oстанува на првото место на АТП листата. Младиот шпански ас на врвот...

Промени на АТП листата, Алкараз и Медведев пред Ѓоковиќ

0
Големи промени се случија на АТП листата по завршувањето на Мастерсот во Рим. Титулата во...

И Австрија ќе забрани Тик-ток на службени телефони

0
Австрија ќе се приклучи на листата на земји кои ја забрануваат популарната апликација...

Мистер Бин е кралот на скандалите: Ја изневерил сопругата, ќерката се...

0
Роуан Аткинсон е на листата на најинтелигентни светски ѕвезди. Неговото образование навестуваше дека ќе се занимава со нешто друго освен со глума, но...

ПСЖ го стави Нејмар на трансфер листата и ја спушти цената...

0
ПСЖ го стави Нејмар на трансфер листата и е спремен да слуша понуди од други клубови, пренесува шпанскиот „Фихајес“. Францускиот клуб ја спушти...

Експертите предупредуваат на шест навики кои докажано го скратуваат животот

0
На листата на навики кои го зголемуваат ризикот од рана смрт треба да се додадат СЕДЕН начин на живот, неправилна исхрана и недоволна...

Хрватска со познати “фаци” во Катар 2022

0
Официјално е објавена листата на футбалерите на Хрватска за Светското првенство што ќе се одржи во Катар. Репрезентацијата – која во изданието 2018...

Алкараз и Надал нема да играат во Дејвис купот

0
Алкараз, тенисерот број еден во светот на АТП листата, минатата недела во четвртфиналето на Мастерсот 1000 во...

Заработка од 116 милиони фунти: Ова е најбогатиот Британец до 30...

0
,/center> Објавена е листата на најбогатите британски познати личности помлади од 30 години. Музичарот Хари Стајлс го освои првото...