fbpx

таг: Лисабон

Над 50 навивачи на киевски Динамо уапсени по немирите во Лисабон

0
Полицијата во Лисабон денеска објави поединости во врска со немирите што се случија вчеравечер пред дуелот меѓу Спортинг и Динамо Киев во Лигата на шампиони,...

Моќен Еурофарм Пелистер за победа против Спортинг

0
Е.Пелистер ја искористи новата шанса, го совлада Спортинг Лисабон на домашен терен со 31-25 (14-13) во последниот меч од оваа календарска година во...

Гонсалвеш прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите

0
Фудбалерот од средниот ред на Спортинг Лисабон, Педро Гонсалвеш е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите, објави веб-страницата на УЕФА....

Роналдо првпат во кариерата без шут кон голот на противникот 

0
Репрезентацијата на Португалија синоќа во Лисабон загуби од Србија во последниот натпревар од групната фаза квалификациите за Светското првенство во 2022 година (1:2)...