таг: Лидерот

Пораз за Денвер во Њу Јорк, шампионот падна во Мемфис

0
Лидерот на Западот, екипата на Денвер Нагетс падна на гостувањето кај Њујорк Никси (116-110). Пресметката...

Рама и натаму најпопуларен политичар во Албанија

0
Во Албанија најпопуларен политичар и натаму е лидерот на владејачките социјалисти и актуелен премиер Еди Рама. Ова го покажуваат резултатите...

Шабани најавува победа и три бода во дуелот со Тиквеш

0
Започнува пролетната полусезона во Првата фудбалска лига, а лидерот на табелата Струга Трим Лум гостува во Кавадарци....

Бериша: Револуцијата нè повикува – утре сите пред Парламентот!

0
Лидерот на побројното крило на албанските опозициски демократи,  Сали Бериша денеска ги повика граѓаните масовно да учествуваат на утрешниот протест,  кој...

Спалети: Примивме гол во ситуација кога ја загубивме топката

0
Лидерот на табелата во Серија А, тимот на Наполи, беше елиминиран од Купот на Италија по изведување...

ФК Гостивар го доведе Абази, заминува Демири

0
Лидерот на табелата во Втората лига, тимот на Гостивар, продолжи да се засилува во пресрет на пролетната...

Реал Мадрид го сопре Фенербахче, победа и за Барселона

0
Реал Мадрид во Турција со 85-71 го победи актуелниот лидерот на Евролигата, екипата на Фенербахче, во 11...

Авганистанскиот врховен лидер нареди целосно спроведување на исламскиот закон

0
Махуџид на Твитер соопшти дека „обврзувачката наредба“ на лидерот Ахунџад доаѓа откако таинствениот лидер се сретнал со група судии. ...

Шок за Струга Трим Лум, победа за Шкупи и Шкендија

0
Победа го шокираше лидерот Струга ТЛ со убедлива победа од 2-0 во Прилеп во 12. коло од...

Шведска: На изборите победи десницата, премиерката Андерсон призна пораз и за...

0
Лидерот на националистичката популистичка партија Шведски демократи Џими Акесон прогласи победа на десничарскиот...