fbpx

таг: Ливерпул

Ливерпул и Манчестер Сити во трка за францускиот напаѓач на Монпелје

0
Англиските премиерлигаши Ливерпул и Манчестер Сити се заинтересирани за напаѓачот на француски Монпелје, Ели Вахи. Вахи...

Ливерпул е заинтересиран за играчот од средниот ред на Челси

0
Ливерпул е заинтересиран за играчот од средниот ред на Челси, Мејсон Маунт. Англискиот интернационалец има договор со...

Гапко: Сакам да освојам се, едвај чекам да играм на Енфилд

0
Англискиот премиерлигаш Ливерпул го промовираше холандскиот напаѓач Коди Гакпо, кој доаѓа од ПСВ Ајндховен како ново големо...

Клоп сака да го донесе Eлиф Елмас во Ливерпул

0
Јирген Клоп, менаџерот на Ливерпул, имал желба да го донесе на „Енфилд“, македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, пишуваат...

Клоп го договорил првото засилување во јануари

0
Ливерпул има лош старт на сезоната во Премиерлигата, но раководството на клубот му даде поддршка на Клоп,...

Ливерпул го запре Манчестер Сити

0
Ливерпул најави излез од големата криза откако „црвените“ славеа со 1-0 на големото дерби против Манчестер Сити,...

Клоп си призна: Не сме во трка за титулата

0
Таа сезона Ливерпул ја заврши како седми, а Јирген Клоп после дуелот со Арсенал призна дека неговиот...

Ливерпул одбран за домаќин на Евровизија 2023 година

0
Ливерпул ќе биде град домаќин на Евровизија 2023. Овој град ја доби трката со Глазгов, а претходно неколку британски градови беа одбиени за...

Јирген Клоп во неволја: Ливерпул нема загубено како во Неапол речиси...

0
Ливерпул доживеа дебакл во Неапол, загуби со 4:1 од Наполи на стартот на новото издание во Лигата...

Ливерпул ја исполни желбата на Клоп – нов играч за врска...

0
Ливерпул во текот на денешниот ден ќе го комплетира трансферот на Артур Мело, со што управата на...