таг: летови

Поради штрајк, откажани стотици летови на неколку германски аеродроми

0
Стотици летови се откажани денеска на неколку германски аеродроми поради штрајк на вработените,...

(ВИДЕО) Илјадници летови се откажани во САД поради силната арктичка бура

0
Илјадници летови беа откажани откако американските метеоролози предупредија на „потенцијално парализирачки временски услови во централните...

Северна Кореја со артилериски истрели и прелети на авиони во близина...

0
Јужна Кореја соопшти дека денеска со летови на воени авиони како одговор на 180 севернокорејски...

Луфтханза за денеска откажа 800 летови поради штрајк на пилотите

0
Германската Луфтханза соопшти дека ќе мора да откаже 800 летови денеска, што веројатно ќе влијае...

Бритиш ервејз откажа околу 10.000 летови, Американ ерлајнс 30.000

0
Бритиш ервејз планира да откаже околу десет илјади кратки летови оваа зима, што е околу...

„Бритиш ервејс” откажува уште десетина илјади летови на блиски дестинации

0
Авиокомпанијата „Бритиш ервејс” соопшти дека ќе откаже уште 10.300 летови до блиските дестинации од распоредот...

Затворен воздушниот простор над Украина

0
Украина денеска го затвори својот воздушен простор за цивилни летови, наведувајќи висок ризик за безбедноста,...

Патогените од вселенските патувања може да бидат опасни за Земјата

0
Трката во комерцијалните вселенски летови веќе оди напред и денес повеќе од 85 компании и организации бараат свој удел. Така, некои научници се...

ВИДЕО: Паднати далноводи и искорнати дрвја, снегот направи пустош во САД

0
По празничната недела обележана со откажувања на летови и рекордно зголемување на случаите на Ковид-19,...

Европската комисија бара итна забрана за летови од Јужна Африка поради...

0
Европската комисија (ЕК) ќе побара итна забрана на летови од регионот на Јужна Африка откако беше откриен нов сој на коронавирусот. ...