fbpx

таг: Леонардо

Бонучи за можната пресметка со Португалија во баражот за СП: Роналдо...

0
Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи зборуваше за можна средба меѓу репрезентациите на Италија и Португалија во баражот за Светското првенство во 2022 година....

Бонучи со реакција откако ја остави Италија на цедило на дербито...

0
Леонардо Бонучи беше еден од хероите на италијанската репрезентација на Европското првенство, но се претвори во трагичар во полуфиналниот дуел од Лигата на...

Спинацола се јави од болницата и им испрати порака на своите...

0
Леонардо Спинацола одигра одлично ЕУРО, а потоа се случи најголемата лоша среќа што може да му се случи на фудбалер. На...

„Сè беше подготвено, сите го чекаа нашиот погреб“

0
Искусниот дефанзивец на Јувентус, Леонардо Бонучи даде интересна изјава откако Јувентус стигна до Лигата на шампионите во последното коло од Серија А. ...

„Нема да молиме никој да остане“: Спортскиот директор на ПСЖ удри...

0
Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо изјави што мисли за иднината на напаѓачите Нејмар и Килијан Мбапе. Договорите на двајцата играчи истекуваат во...