fbpx

таг: лекар

Не можете да заспиете навечер: Eве што треба да правите а...

0
Британски лекар ја откри „идеална формула“ за брзо заспивање и мирен сон ноќе: 10-3-2-1. Се работи за траен став кон спиењето, а не...

Двајца лекари, кои му го спасија животот на Навални, починаа во...

0
Рускиот лекар Александар Мураховски, кој го лекуваше Алексеј Навални откако му се слоши за време на едно лето во Русија минатата година, исчезна...

Утврдена причината за смртта на Флојд кој минатата година беше брутално...

0
Лекар кој сведочеше на судењето на поранешниот американски полицаец Дерек Шовин, обвинет за убиството на Џорџ Флојд минатиот мај, потврди дека тој умрел...

На денешен ден – 30 март

0
1135.- Роден е еврејскиот филозоф, лекар, математичар и астроном Мојсej бен Мајмон, познат како Мојсej Мајмонид, следбеник на Аристотел. Тој е најголем еврејски...

Кардиологот Николов бара да се вакцинира: Имам 65 години, ако некој...

0
Д-р Горан Николов лекар специјалист интернист-кардиолог на Фејсбук објави молба до своите помлади колеги и до министерот Венко Филипче ако се откажат од...

Словенечки лекар се заразил по две дози од вакцината против коронавирус

0
Словенечки лекар, вработен во Клиничкиот центар во Марибор, повторно се заразил со коронавирус откако претходно беше вакциниран со две дози од вакцината, потврди...

Лекар примил две дози од вакцината против коронавирус, па се заразил

0
Словенски лекар, вработен во Клиничкиот центар во Марибор, повторно се зарази со ковид 19 откако претходно беше вакциниран со две дози од вакцината...

Германски лекар сам направил вакцина против корона и ги вакцинирал пријателите...

0
Германскиот лекар Винфрид Штекер, кој сам ја направи вакцината против вирусот корона, и со неа ги вакцинираше семејството и пријателите, доби кривична пријава....

Ненадејно почина лекар во болницата каде првично се лекуваше Навални

0
Заменик-главниот лекар на болницата во Омск, Русија, каде што првично се лекуваше опозицискиот лидер Алексеј Навални, почина ненадејно. Станува збор за 55-годишниот...

Доктор починал две недели по вакцинирањето против Ковид-19

0
Американскиот лекар Грегори Мајкл почина по повеќе од две недели откако ја прими вакцината на Фајзер против Ковид-19, пренесува Дејли меил, повикувајќи се...