fbpx

таг: легенди

ВИДЕО: Опседната куќа со 2.000 врати и 10.000 прозорци привлекува туристи

0
Постојат различни приказни и легенди за мистериозните куќи ширум светот, а поради нивната мистерија привлекуваат илјадници туристи желни за авантура. Една таква се...

Лино Червар со подршка за Хрвоје Хорват

0
По сериозните критики од хрватските легенди за ракометниот селектор на Хрватска Хрвоје Хорват, поранешниот селектор Лино Червар застана во одбрана на својот претходник...

Долината на куклите: Единственото место пострашно од Чернобил (ФОТО)

0
Трагедиите обвиткани со мистерии и легенди секогаш изгледаат пострашни од реалните. Таков е случајот и со Островот на куклите, сместен во каналот...